« wróć

VMware oferuje nowe rozwiązania do elastycznego i bezpiecznego zarządzania centrum danych definiowanym programowo

Najbardziej kompleksowe portfolio centrum danych definiowanego programowo pomaga klientom w redukcji kosztów CAPEX o prawie 50 procent i w zwiększeniu produktywności IT o 100 procent lub więcej

Podczas VMworld® 2014 firma VMware ogłosiła nowe rozwiązania w zakresie integracji swoich flagowych produktów SDDC: vSphere, vSAN, NSX, z platformą OpenStack, które znacznie rozwiną najbardziej kompleksową w branży gamę produktów do wdrażania centrum danych definiowanego programowo oraz zaspokajania dynamicznych potrzeb przedsiębiorstw.

Ogłoszone dziś innowacje dają klientom większy wybór, obsługując otwarte ramy, jak również środowiska hybrydowej chmury oparte na technologii VMware i nie tylko. Dzięki centrum danych definiowanemu programowo organizacje mogą zmniejszyć wydatki kapitałowe (CAPEX) nawet o 31 procent w przypadku markowego sprzętu o standardzie przemysłowym i o 49 procent w niemarkowych konfiguracjach sprzętowych, a także zwiększyć wydajność pracowników o 100 procent lub więcej w środowiskach wykorzystujących IT jako usługę i.

„W zmieniającym się środowisku biznesowym liderzy IT muszą mieć pewność, że mogą być odważni i działać z przekonaniem w odpowiedzi na pojawiające się perspektywy rynkowe” — powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware, Inc. „Firmy wspomagane technologiami definiowanymi programowo są teraz w stanie rozwijać się w niesamowitym tempie. Ta możliwość wywierania realnego wpływu na biznes spowodowała, że centra danych definiowane programowo stały się standardem wśród firm-liderów rynku. VMware wciąż wprowadza innowacje, tworząc bardziej otwarte, bezpieczniejsze i elastyczniejsze centra danych definiowane programowo”.

Nowatorskie rozwiązania VMware do otwartego, elastycznego i bezpiecznego centrum danych definiowanego programowo

Podczas VMworld 2014 firma VMware ogłosiła następujące nowości:

◦      5-krotnie większą ochronę — organizacje IT mogą tworzyć plany odzyskiwania skalowalne do 5000 maszyn wirtualnych na jeden serwer VMware vCenter Server™ przy użyciu replikacji opartej na macierzy, aby zapewnić ochronę na poziomie korporacyjnym — pięciokrotnie większą niż przy poprzednich ograniczeniach.

◦      Dodatkową integrację, która oferuje klientom samoobsługowy dostęp do przygotowanych przez dział IT nawet najbardziej skomplikowanych, wielowarstwowych usług IT z możliwością protekcji danych wbudowanym w platformę za pośrednictwem reguł w vCloud Automation Center i replikacji na poziomie pamięci masowych

 Centrum danych definiowane programowo: odpowiedź na nowe, wspaniałe IT

Firmy stoją na rozdrożu, na którym IT musi stawić czoła dwóm zasadniczo przeciwstawnym podejściom do budowania i zarządzania centrami danych. Pierwszym z nich jest centrum danych definiowane programowo — elastyczna i otwarta architektura, która jest bezpieczna i opłacalna. Drugie rozwiązanie to centrum danych definiowane sprzętem — zamknięta architektura, której wdrożenie może być kosztowne i czasochłonne, a ponadto ogranicza sprawność i elastyczność.

„Nasza praca w ramach Apollo Education Group koncentruje się na dostarczaniu unikatowych technologii i nowatorskich rozwiązań do udostępnianej przez nas globalnej sieci instytucji akademickich i platform nauczania” — powiedział Michael Sajor, dyrektor ds. informatyki w Apollo Education Group. „Pracujemy na technologii VMware i wraz z większą EMC Federation wprowadzamy zautomatyzowane, niezawodne i skalowalne środowisko chmury umożliwiające kształcenie online naszych uczniów. Technologia VMware okazała się decydująca w dynamicznym skalowaniu naszego środowiska chmury. Jesteśmy skuteczniejsi w zaspokajaniu potrzeb klientów wewnętrznych, zwiększyliśmy wydajność, poprawiliśmy efektywność operacyjną i możemy dotrzeć do większej społeczności osób uczących się dzięki naszemu podejściu do świadczenia usług IT definiowanemu programowo”.

Centrum danych definiowane programowo umożliwia klientom zarządzanie chmurami heterogenicznymi, hipernadzorcami i środowiskami fizycznymi, wykorzystując technologie VMware i inne, obsługuje otwarte ramy infrastruktury i działa na każdej infrastrukturze sprzętowej. Centrum danych definiowane programowo przekształca architekturę zabezpieczeń za sprawą wszechobecnej warstwy wirtualizacji, a także możliwością mikrosegmentacji sieci dzięki wirtualizacji sieci VMware NSX.

„Wybraliśmy OpenStack do stworzenia samoobsługowej chmury z infrastrukturą jako usługą, aby obsługiwała nasze środowisko programistyczne Agile” — powiedział Laurence Vandeyar, starszy inżynier systemów w TradeStation Technologies, Inc., internetowej firmie maklerskiej. „W czasie testowania wielu konkurencyjnych technologii, na których mieliśmy wdrożyć OpenStack, okazało się, że infrastruktura VMware zapewni najlepsze funkcje klasy korporacyjnej na nasze potrzeby. Dzięki VMware vSphere jesteśmy w stanie korzystać z vMotion®, DRS i łatwego przełączania awaryjnego, natomiast VMware NSX obsługuje prawdziwie 3-warstwowe projektowanie aplikacji sieciowych. Połączenie aranżacji Heat dla OpenStack, vSphere i VMware NSX stanowi rozwiązanie, które daje nam najwięcej korzyści”.

Ceny i dostępność

VMware Integrated OpenStack ma być dostępny w pierwszej połowie 2015 roku. Zainteresowani klienci mogą ubiegać się o udział w programie kwalifikowanej bety przyszłego produktu VMware. VMware NSX 6.1 ma być dostępny w III kw. 2014 roku. VMware vRealize Suite ma być dostępne w III kw. 2014 roku. VMware vCloud Suite 5.8 ma być dostępne w III kw. 2014 roku. W celu uzyskania informacji o cenach klienci powinni skontaktować się ze swoim przedstawicielem VMware.

i Taneja Group Report, sierpień 2014 oraz wewnętrzne szacunki VMware