« wróć

VMware prezentuje najbardziej wszechstronną ofertę wirtualnych desktopów i aplikacji

Rozwiązanie VMware Horizon FLEX, które jest kontynuacją drogi rozpoczętej przez system zarządzania urządzeniami mobilnymi – AirWatch, umożliwi administratorom IT pełniejsze wykorzystanie polityk BYO oraz komputerów Mac w przedsiębiorstwach korzystających z wirtualnych desktopów w środowisku lokalnym.

 Podczas trwającej właśnie imprezy VMworld® 2014 Europe, przedstawiciele VMware, Inc. zaprezentowali nowe produkty, programy i usługi, które wzbogacą wciąż rozbudowywaną ofertę innowacyjnych rozwiązań tej marki adresowanych do użytkowników końcowych. Znalazło się wśród nich rozwiązanie VMware Horizon® FLEX™, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą przydzielać, administrować i zabezpieczać wirtualne desktopy i aplikacje uruchomione na lokalnych urządzeniach Mac i PC w oparciu o polityki, aby bezpieczniej wykorzystać potencjał trendu BYO – bring your own – „przynieś własne (urządzenie)”.

 Poza tym, nowa, oparta na chmurze usługa przywracania pracy desktopów po awarii, umożliwi organizacjom lepsze zabezpieczenie działalności biznesowej i ciągłości pracy, zaś rozbudowana oferta usług w chmurze otworzy nowe możliwości przed klientami w Europie. Ponadto, nowy program pamięci masowej ułatwi klientom szybkie prognozowanie i kontrolę kosztów wdrażania wirtualnych desktopów podczas skalowania systemu.

 „W dalszym ciągu gwałtownego przyspieszamy tempo wdrażania innowacji, wprowadzając nowe rozwiązania dla użytkowników końcowych oraz wspomagające mobilność, które są odpowiedzią na potrzeby klientów VMware w zakresie organizacji pracy” – mówi Sanjay Poonen, Executive Vice President and General Manager, End-User Computing, w VMware. „Wykorzystując premierę pakietu VMware Workspace™ Suite oraz nowe innowacje platformy AirWatch Enterprise Mobility Management™, przedstawiamy VMware Horizon FLEX jako najnowszy produkt z rosnącej rodziny rozwiązań VMware dla użytkowników końcowych, dzięki którym tradycyjne systemy komputerowe zmieniają się w nowoczesne środowiska, przygotowane na współczesne wyzwania.”

 VMware Horizon FLEX: lokalne wirtualne desktopy dla komputerów Mac i PC z zabezpieczeniami dla przedsiębiorstw

Według badań przeprowadzonych w czerwcu 2014 roku przez Dimensional Research na zlecenie VMware, 73 procent administratorów IT stwierdza, że z powodu preferencji użytkowników, firmy są zmuszone do zagwarantowania oficjalnej lub nieoficjalnej obsługi komputerów Mac[i]. Co więcej, wiele przedsiębiorstw zatrudnia pracowników kontraktowych do realizacji tymczasowych zleceń, utrudniając menadżerom IT wdrażanie, ochronę i zarządzanie firmowymi desktopami, aplikacjami i danymi.

 VMware Horizon FLEX to wszechstronne rozwiązanie dla firm, które pozwoli organizacjom na wdrażanie i zarządzanie przeznaczonymi dla pracowników lokalnymi, wirtualnymi desktopami w środowisku Windows, , których obsługa była do tej pory zbyt kosztowna lub skomplikowana. Administratorzy systemów IT będą mogli wyposażyć użytkowników komputerów Mac, pracowników kontraktowych i osoby pracujące zdalnie, w dostęp do zabezpieczonych desktopów firmy w ramach wydajnego kosztowo pakietu rozwiązań, nie ryzykując przy tym obniżenia poziomu bezpieczeństwa czy naruszenia zgodności z regulacjami i politykami firmy. Oznacza to, że działy IT będą mogły zredukować koszty szkoleń i obsługi, a użytkownicy końcowi będą w stanie szybko rozpocząć pracę na komputerach Mac lub PC, bez konieczności łączenia się z siecią.

 VMware Horizon FLEX oferuje:

 Wraz z dodaniem rozwiązania VMware Horizon FLEX do oferty VMware dla użytkowników końcowych, klienci będą mogli wybrać spośród trzech opcji wdrożeń wirtualnych desktopów i aplikacji pochodzących od jednego producenta, w zależności od indywidualnych potrzeb:

Nowe rozwiązania umożliwiające stosowanie i wdrażanie wirtualnych desktopów

Rozwiązania wirtualnych desktopów VMware zostały zainspirowane urządzeniami mobilnymi, powstały z myślą o centrach danych zdefiniowanych programowo i mogą być dystrybuowane za pośrednictwem dowolnego środowiska chmury. Umożliwiają one podniesienie wydajności bez zwiększania kosztów, a także pozwalają na rozwiązanie konkretnych problemów użytkowników, dzięki szybkości i elastyczności mobilnego środowiska chmury. Nowe produkty i programy stworzone, aby umożliwić stosowanie i wdrażanie wirtualnych desktopów to m.in.:

o    Turnkey Appliances – zatwierdzone, konwergentne i skalowalne maszyny wirtualne, które pomagają użytkownikom szybko wdrażać wirtualne desktopy

o    Validated Reference Architectures – schematy systemów pamięci masowej , systemów sieciowych i serwerów, gwarantujące zachowanie interoperacyjności z rozwiązaniem VMware Horizon 6.

o    Proven Storage – rozwiązanie pamięci masowej, które gwarantuje przewidywalną wydajność pracy w przypadku wdrożeń VMware Horizon dla od 1 do 2 tys. stanowisk, co pozwala uniknąć zarezerwowania zbyt małej lub zbyt dużej pojemności pamięci masowej.

 Cena i dostępność

VMware Horizon FLEX ma wejść do sprzedaży w tym kwartale, w systemie licencji-na-urządzenie, w cenie od 250 USD.

 Rozwiązanie VMware Horizon Air Desktop DR trafi na rynek w tym kwartale i będzie dostępne w cenie od 5 USD za desktop miesięcznie. Wszystkie usługi VMware Horizon Air zostaną udostępnione we Francji i w Niemczech w I kwartale 2015 r.

 Rozwiązanie VMware App Volumes zostanie udostępnione w tym kwartale nieodpłatnie w ramach pakietu VMware Horizon Enterprise. Usługa będzie też dostępna w sprzedaży jako oddzielny produkt w cenie od 150 USD za użytkownika.

[i] The Apple Enterprise Invasion, David Gehringer, principal, Dimensional Research, June 2014