Schneider Electric ogłasza listę 100 drużyn zakwalifikowanych do konkursu Go Green in the City 2014

  • Do półfinałów konkursu zakwalifikowało się 100 drużyn reprezentujących 462 uczelnie wyższe
  • Liczba zgłoszeń do konkursu była prawie dwa razy wyższa w porównaniu z ubiegłym rokiem, przez co konkurencja była jeszcze większa

Rueil-Malmaison (Francja), 4 marca 2014 – Schneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, ujawnił listę 100 drużyn, które zakwalifikowały się do półfinałów globalnego konkursu dla studentów Go Green in the City. Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się ponad
12 tys. studentów z  462 uczelni.

Podobnie jak w poprzednich latach kandydaci mają zaprezentować studium przypadku dotyczące rozwiązania energetycznego dla miast, opracowane pod opieką promotora z firmy Schneider Electric. Dwuosobowe zespoły, w których skład ma wchodzić przynajmniej jedna kobieta, będą opracowywać praktyczne rozwiązania z zakresu zarządzania energią dla sektorów o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania miasta, takich jak mieszkalnictwo, uczelnie wyższe, handel, instalacje wodne i szpitale. Tegoroczna edycja konkursu ma większy i bardziej globalny zasięg – jeszcze więcej studentów może składać aplikacje, zwłaszcza z Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. We wstępnej fazie rejestracji swoje zgłoszenia nadesłało 12581 zespołów ze 143 krajów.

Rosnące zainteresowanie konkursem pokazuje, że pokolenie przyszłych inżynierów i polityków staje się coraz bardziej świadome tego, że rosnące zapotrzebowanie na energię musi być równoważone z dbałością o kwestie społeczne i ochronę środowiska – mówi Karen Ferguson, Executive Vice President, Global Human Resources, Schneider Electric. – Jako pracownicy Schneider Electric jesteśmy szczęśliwi, mogąc poznać i pracować z tyloma utalentowanymi młodymi ludźmi z całego świata, aby wspólnie poszukiwać rozwiązań na problemy energetyczne naszych miast.

Zespoły zakwalifikowane do grona półfinalistów mają teraz 4 tygodnie na rozwinięcie swoich wstępnych koncepcji pod opieką promotora przydzielonego, przez Schneieder Electric. Jego zadaniem jest doradzanie i pomoc podczas konstruowania opisu projektu i tworzenia prezentacji wideo.

17 kwietnia jury składające się z ekspertów z Schneieder Electric wybierze 12 najlepszych drużyn, które zostaną zaproszone do Paryża, aby wziąć udział w zaplanowanym na czerwiec finale turnieju. Zwycięski zespół odbędzie podróż dookoła świata, odwiedzając ośrodki Schneider Electric i nawiązując kontakty z pracownikami i dyrekcją firmy. Zwycięzcy otrzymają także propozycje zatrudnienia w Schneider Electric.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.gogreeninthecity.com