Case study

POWRÓT

Kampania digital – Seagate na Warsaw Games Week 2017

kampania digital dla Seagate

Kampania digitalowa Seagate na Warsaw Games Week wykorzystywała działania w social media oraz influencer marketing. W jej wyniku pokazaliśmy, że Seagate nie dostarcza wyłącznie miejsca na magazynowanie danych. Producent dostarcza graczom miejsce na ich rozgrywkę. Przy okazji jednego z największych wydarzeń gamingowych roku zorganizowaliśmy stoisko producenta dysków, które pobiło wszystkie rekordy w internecie i na samych targach.

EFEKTY

Ziemniak, Mistrzowie Polski z Illuminar Gaming, Veggie, Paula Zawadzka i Namidanobaka zadbali o to, żeby o stoisku było głośno przed, po i w trakcie trwania wydarzenia.

I udało się. Ponad 33 tysiące odwiedzających, 10 zaangażowanych influencerów, prawie 600 000 aktywności w mediach społecznościowych i ponad 1 mln wygenerowanego zasięgu kampanii digitalowej. Prawie 1000 nagród w kilkudziesięciu konkursach. Wszystko po to, żeby dostarczyć fanom gamingu miejsce na dobrą zabawę.

Agencja digital case study-Seagate WGW 2017 - efekty

WYZWANIE

Naszym celem było stworzenie stoiska, które będzie wyróżniało się nie ogromną powierzchnią czy przedpremierowymi testami hitowych gier, a zaangażowaniem wygenerowanym przez najpopularniejszych influencerów gamingowych w branży. Charyzmatyczne prowadzące, najlepsi esportowcy w Polsce, youtuberzy i gwiazdy Twitch.tv wystawiły marce najkorzystniejszy testimonial. A wraz z nimi to samo zrobiło tysiące fanów gier na miejscu i kolejne setki tysięcy w sieci.

Agencja digital case study-Seagate WGW 2017 - wyzwanie

CO ZROBILIŚMY

Zamiast opowiadać o grach i sposobach na ich magazynowanie, zabraliśmy graczy w podróż dookoła wirtualnego świata skupiając się nie na samym graniu, a na towarzyszącym mu emocjach. Wykorzystywaliśmy social media marki i influencerów do generowania pozytywnego buzzu wokół stoiska marki na WGW. Szachownica Seagate przez wszystkie trzy dni targów miała kojarzyć się z niczym nieskrępowaną rozrywką i rywalizacją z przyjaciółmi, żeby angażować graczy w najbardziej naturalny dla nich sposób.

Zainteresowało Cię to case study? Zobacz, jakie inne kampanie digital zrealizowaliśmy dla naszych klientów.

Agencja digital case study-Seagate WGW 2017 - co zrobiliśmy

NAPISZ DO NAS

Klauzula informacyjna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w związku z przesłanym przeze mnie zapytaniem. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie. ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9 jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów biznesowych, a także na przekazywanie danych osobowych innym podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora: dostawcom usług IT oraz agencjom marketingowym, podmiotom świadczącym usługi w zakresie wysyłki korespondencji elektronicznej. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.