Case study

POWRÓT

Kampania social media – Koło – Zawsze w dobrym stylu

działania social media dla

Działania social media dla Koło koncentrują się wokół głównego hasła marki "Koło - Zawsze w dobrym stylu". Tworzymy wysokiej jakości grafiki i angażujące treści, prezentujemy inspirujące aranżacje, realizujemy efektywne kampanie reklamowe - profile Koło na Facebooku i Instagramie zapraszają użytkowników do świata marki i plasują ją jako brand bliski klientom.

EFEKTY

Najważniejszym elementem strategii social media dla KOŁO było zbudowanie odpowiedniej narracji. Pozycjonujemy KOŁO jako doradcę w obszarze dobrego stylu, markę bliską kobietom (komunikację adresujemy głównie do nich), a także dostawcę wysokiej jakości rozwiązań i produktów. Nie tylko prezentujemy ofertę marki, ale edukujemy i inspirujemy na co dzień.

Łazienka to coś więcej niż szereg produktów. To miejsce, w którym zaczynamy i kończymy dzień. Musi doskonale współgrać z aranżacją wnętrza oraz - przede wszystkim - ze stylem życia użytkownika. Minimalistyczna elegancja, a może eklektyzm glamour? W portfolio Koło każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające swoim potrzebom. Od przejęcia profilu marki w lutym 2016 roku udało się nam poprawić wszystkie wskaźniki, na czele z kluczowym Interactivity Index, osiągając poziom 1,375 oraz dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę fanów marki. Nasz zasięg organiczny komunikacji na Facebooku wynosi średnio 8200.

WYZWANIE

Branża ceramiki sanitarnej jest niezwykle specyficzna, a jej przedstawienie w zbyt luźny sposób może nie pasować do profilu i tonality marki. Z kolei zbyt formalny ton zdystansuje markę od klientów, zamiast uplasować ją blisko ich codziennych doświadczeń. Naszym zadaniem jest tworzenie interesującego contentu, który nie tylko promuje produkty, ale także pozwolą użytkownikom poczuć, że Koło rozumie ich potrzeby oraz emocje związane tak z urządzaniem, jak i codziennym korzystaniem z łazienki.

CO ZROBILIŚMY

Strategię social media marki Koło w mediach społecznościowych, oparliśmy na trzech filarach. Fanom marki serwujemy: inspirujące aranżacje, posty produktowe oraz wartościowe porady. W celu zwiększenia zaangażowania na profilu sięgamy również po działania RTM, które pasują kontekstowo do marki Koło.
Naszym głównym zadaniem było przekroczenie magicznej bariery 30 000 fanów profilu Koło w najbardziej efektywny sposób. Sukces udało się osiągnąć dzięki przeprowadzeniu efektywnej kampanii social media oraz połączeniu nieaktywnych profili marki po to, by cały ruch skierować na profil bazowy i zyskać dodatkowych użytkowników.
Jeśli zainteresowało Cię to case study, dowiedz się więcej o naszych usługach z zakresu social media i skontaktuj się z nami już dziś!

NAPISZ DO NAS

Klauzula informacyjna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w związku z przesłanym przeze mnie zapytaniem. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie. ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9 jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów biznesowych, a także na przekazywanie danych osobowych innym podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora: dostawcom usług IT oraz agencjom marketingowym, podmiotom świadczącym usługi w zakresie wysyłki korespondencji elektronicznej. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.