Case study

POWRÓT

Snake is back! czyli premiera kultowej Nokii 3310

premiera produktu dla

Odrodzenie legendy. Kultowa marka telefonów komórkowych wróciła na polski rynek z wyjątkową Nokią 3310. Nokia 3310 to telefon-legenda, który zna praktycznie każdy. Wielu tęskniło za prostym telefonem z klawiszami, grą Snake i klasycznym Nokia Tune, a ten model stał się bohaterem memów. Teraz dzięki HMD Global legenda powróciła. Jak skutecznie zakomunikować premierę klasycznego telefonu w dobie nowoczesnych smartfonów?

EFEKTY

Legenda Nokii 3310 powróciła i ożywiła wszystkie wspomnienia z ubiegłej dekady. Na premierowym evencie pojawiło się ponad 50 dziennikarzy z praktycznie wszystkich mediów branżowych, technologicznych oraz biznesowych. Premiera wygenerowała ponad 200 publikacji o zasięgu przekraczającym 3 mln użytkowników i AVE sięgającym prawie 1,2 mln PLN. Ale przede wszystkim rozbudziliśmy ciekawość mediów oraz użytkowników na temat urządzeń, jakie w przyszłości zaprezentuje im HMD Global oraz … sprawdziliśmy jak dziennikarze radzą sobie z grą Snake.

WYZWANIE

Jak przekonać użytkowników, a przede wszystkim dziennikarzy, że na trudnym rynku telefonów nadal jest miejsce dla nowej Nokii 3310? Czy w obecnym wyścigu specyfikacji znajdą się użytkownicy chcący korzystać z telefonu z przyciskami, prostą kamerą i słynnym Nokia Tune? Nokia 3310 to powrót do przeszłości. Udało nam się jednak udowodnić, że przeszłość ma swoje miejsce w teraźniejszości.

CO ZROBILIŚMY

W ramach premiery produktu przygotowaliśmy event przywołujący wspomnienia z dawnych lat! Nokia Tune w głośnikach DJa, tematyczne drinki oraz inauguracja Mistrzostw Polski w Snake – to atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla dziennikarzy, którzy pojawili się w jednym z salonów PLAY. Każdy z uczestników mógł zmierzyć się z legendarną grą Snake oraz samodzielnie sprawdzić jak spisuje się telefon. Wydarzenie było też doskonałą okazją do zaprezentowania strategii oraz planów HMD Global na nadchodzące miesiące.

NAPISZ DO NAS

Klauzula informacyjna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w związku z przesłanym przeze mnie zapytaniem. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie. ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9 jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Monday agencja komunikacji sp. z o.o. sp.k. w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów biznesowych, a także na przekazywanie danych osobowych innym podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora: dostawcom usług IT oraz agencjom marketingowym, podmiotom świadczącym usługi w zakresie wysyłki korespondencji elektronicznej. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.